Massa odpowiada Bottasowi

Felipe Massa odrzuca twierdzenia, że jego postawa pozbawiła Williamsa zwycięstwa w GP Wielkiej Brytanii.

Choć od zakończenia wyścigu na Silverstone minęły już dwie doby, nie milkną echa pojedynku Valtteriego Bottasa z partnerem zespołowym z Williamsa Felipe Massą na początkowym etapie niedzielnych zawodów. Duet z Grove objął prowadzenie w GP po atomowym starcie z drugiego rzędu. Część osób uważa, że Williams zaprzepaścił szansę na zwycięstwo nie nakazując Massie przepuszczenia Bottasa lub przynajmniej nie hamowania Fina, gdy zamierzał podjąć pierwszą próbę wyprzedzania.

W tej fazie zawodów Valtteri był wyraźnie szybszy od Massy i gdyby go wyprzedził to mając pusty tor mógłby odjechać goniącym go Mercedesom.

Myślę, że mogłem sobie wyrobić przewagę. Gdy Felipe zatrzymał się na pit-stop, byłem o sekundę szybszy. Miałem tempo w pierwszym stincie. Po fakcie zawsze się łatwo mówi, ale sądzę, że mogło się to dla mnie lepiej potoczyć – cytuje Fina brazylijski UOL Esporte.

Ale gdy Massę spytano o słowa Bottasa, wicemistrz świata z 2008 roku odpowiedział:

Przesada. Skoro był taki szybki, to mógł mnie wyprzedzić. Próbował, ale mu się nie udało.

Dla mnie temat jest zamknięty. Bardzo dobrze się stało, że nie było pełnego polecenia zespołowego i do samych kierowców należało rozstrzygnięcie tego na torze. Kierowcy mają się ścigać, nawet we własnym zespole, ale walka ma być fair i bezkolizyjna. Można wydać polecenie, jeśli walczy się o tytuł, ale ekipa z Grove w tym roku o to nie walczy. A zresztą potem spadł deszcz, a w tych warunkach FW37 nie jest konkurencyjny.

Reklamy

Posted on 7 lipca 2015, in wiadomości and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Tyle, że polecenie zespołowe było (nie walczyć), a dopiero potem je lekko zluzowano (walczyć, ale bardzo clean-pass).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: