Kaltenborn wyjaśniła powody potwierdzenia kierowców na 2016 rok

Monisha Kaltenborn, szefowa zespołu Sauber, wyjaśniła, że powodem tak szybkiego ogłoszenia składu kierowców na sezon 2016, była chęć uspokojenia swoich zawodników, którzy pojawiali się w tzw. sezonie ogórkowym.

Wczoraj szwajcarski zespół zaskoczył świat F1 ogłaszając przed rozpoczęciem GP Węgier, że przedłużył kontrakty na kolejne 12 miesięcy z Felipe Nasrem i Markusem Ericssonem.

Ekipa z Hinwil świetnie weszła w ten sezon pod względem sportowym – podwójne punkty w pierwszym wyścigu – ale katastrofalnym, jeśli chodzi o ogólny wizerunek. Wszystko z powodu zamieszania z kontraktem Giedo van der Garde, który skutecznie dowiódł przed australijskim sądem, że posiada ważny kontrakt z Sauberem na ten rok. Ostatecznie szwajcarskiej ekipie udało się polubownie dogadać z Holendrem, bowiem pachniało skandalem.

A parę tygodni temu plotki powiązały Nasra z powrotem do Williamsa, a Szweda Ericssona z potencjalnym odejściem do amerykańskiej serii Indycar. Jak to w każdym medialnym sporcie, gdy pojawiają się pogłoski, nawet najgłupsze, zainteresowane strony muszą na nie reagować. Mniej doświadczeni kierowcy w F1, a do tego grona zaliczają się Felipe i Marcus, po takiej długiej serii nagabywań żurnalistów, zaczynają się gubić i popełniać błędy.

I właśnie, by uspokoić swoich kierowców, Kaltenborn postanowiła uciąć spekulacje i potwierdzić ich na następny sezon.

Zapytana, czy jej ekipa planowała ogłoszenie składu kierowców na Hungaroringu, czy też zareagowała na szerzące się pogłoski, odpowiedziała:

To nie było planowane od dawna, ale kilka lat temu tak wczesne ogłaszanie składów było normą. Wydaje mi się, że to było w 2012 lub 2013, gdy tutaj podaliśmy skład naszych kierowców.

To ma słabą pamięć, bo nic takiego nie miało miejsca.

Dopytana, skąd tak wczesny wybór, oświadczyła:

To daje pewną stabilizację i wszystko nieco uspokaja. Nasi kierowcy musieli stawiać czoła pytaniom, na które nie mogli odpowiedzieć lub nie wiedzieli jak. Aby wszystko wyjaśnić i zachować przejrzystość, tutaj wydaliśmy komunikat.

Niektórych ogłoszenie Saubera zaskoczyło, gdyż we włoskiej prasie przewijała się informacja, iż Williams już pozyskał Nasra. Obie strony znają się dobrze po zeszłorocznej współpracy, a brytyjska ekipa mogłaby liczyć na miliony USD od hojnego sponsora Nasra Banco do Brasil. Choć mnie te informacje wydawały się wyssane z palca, o czym popełniłem jeden tekst.

Wodą na młyn tego rodzaju plotek były komentarze Brazylijczyka Nasra, który odnosił się krytycznie do słabego rozwoju modelu C34 w tym sezonie i problemów z hamulcami w ostatnich wyścigach.

Ale po podpisaniu kontraktu na 2016, Nasr zmienił ton.

Posiadanie tych samych kierowców pomoże ekipie. Pozytywem jest także przyjście nowego dyrektora technicznego [Marka Smitha]. Tak więc wydaje mi się, że w przyszłym sezonie możemy być bardziej konkurencyjni. Wierzę, że sytuacja w zespole będzie o wiele lepsza od tej sprzed kilku miesięcy. Przez tak szybkie potwierdzenie, już możemy się skupić na przyszłym roku. Moim zdaniem możemy wiele zyskać.

22-latek z Brasilii odniósł się także do potencjalnych przenosin do Williamsa, aktualnie bardziej konkurencyjnego zespołu.

Mało się udzielałem w negocjacjach. Od samego początku plan zakładał pozostanie w Sauberze na dwa lata, aby przez ten czas się uczyć. Być może przejście do innego zespołu i spróbowanie czegoś większego byłoby przedwczesne. Zawsze mówiłem, że mam zobowiązania wobec Saubera. Samochód ma dobre podstawy, w zespole pracują zdolni ludzie, a ja muszę się uczyć. To potwierdzenie daje mi większą pewność siebie, a ekipie motywację. Mamy bardzo dobry plan na 2016 i wiemy co musimy zrobić, aby się poprawić.

Panie Nasr, inni też mają plany.

Reklamy

Posted on 24 lipca 2015, in wiadomości and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: