Odwołany wyścig Porsche Supercup

Fatalne warunki atmosferyczne pokrzyżowały plany zawodników i organizatorów Porsche Supercup. Ogromne ulewy uniemożliwiły dziś odbycie zarówno kwalifikacji, jak i wyścigu. Na chwilę obecną nie jest pewne, czy i kiedy odbędzie się pierwszy wyścig. Zespół VERVA Racing Team czeka w gotowości na ostatnią w tym sezonie rywalizację.

Cały dzień na torze Circuit of The Americas stał pod znakiem oczekiwania na poprawę pogody. Niestety aura nie okazała się łaskawa. W pierwszej kolejności odwołano kwalifikacje. Pozycje startowe do pierwszego wyścigu zostały ustalone na podstawie najszybszych okrążeń w treningu. Miało to dać kierowcy VERVA Racing Team start ze świetnej drugiej pozycji po tym, jak najlepszy wynik treningu przywrócono Svenowi Mullerowi. Niestety, jak się okazało później, rozegranie pierwszych zawodów ostatniej w tym sezonie rundy Porsche Supercup również nie było możliwe.

W dalszym ciągu wszystkim fanom pozostaje kibicowanie Kubie Giermaziakowi podczas drugiego wyścigu, który na chwilę obecną ma się odbyć zgodnie z planem – w niedzielę o godzinie 17:30 czasu polskiego. Prognoza pogody jest znacznie lepsza, więc nic już nie powinno przeszkodzić w rozegraniu zmagań.

Kuba Giermaziak:

Jest to weekend zaskakujących zwrotów akcji – jak w amerykańskim filmie… Po bardzo udanym treningu byłem zadowolony. Nawet bez kwalifikacji, które zostały odwołane, miałem wystartować dzisiaj z drugiej lokaty, co dawało szanse na świetny wynik. Pogoda niestety ani na moment się nie poprawiła. W związku z tym organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu pierwszego wyścigu. Nie ukrywam, że jestem zawiedziony. Mimo wszystko nie zamierzam się poddawać i będę walczyć do końca.

Posted on 24 października 2015, in prasówki Vervy and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: