Złoty Kuba Giermaziak

Kuba Giermaziak – polski kierowca wyścigowy z zespołu VERVA Racing Team i uczestnik legendarnego wyścigu 24h Le Mans został wysoko oceniony przez Międzynarodową Federację Samochodową. Polak ponownie znalazł  się w złotej kategorii kierowców wyścigowych.


Rok 2015 był dla Kuby Giermaziaka wyjątkowy – jako pierwszy w historii Polak wystartował i ukończył słynny wyścig 24h Le Mans, co umocniło jego pozycję w świecie motosportu.

FIA przydziela pozycje kierowcom w jednej z czterech kategorii: platynowej, złotej, srebrnej i brązowej. Przypisanie do jednej z nich wymaga spełnienia określonych warunków. Ogólna, wstępna klasyfikacja to wiek i kariera kierowcy. Może one zostać skorygowana w kolejnych sezonach, w zależności od klasy i wyników uzyskanych w wyścigach serii podlegającej kategoryzacji. Do kategorii złotej przydzielani są kierowcy profesjonalni oraz amatorzy uczestniczący w międzynarodowych oraz krajowych seriach FIA. Spośród ośmiu zawodników z Polski, najwyżej sklasyfikowany został Kuba Giermaziak, na co dzień ścigający się w serii Porsche Supercup oraz w wyścigach długodystansowych.

Lista Międzynarodowej Federacji Samochodowej będzie obowiązywać od 1 stycznia 2016.

Posted on 14 grudnia 2015, in wiadomości and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: