O mnie

RafalPawlowskiNazywam się Rafał Pawłowski. Urodziłem się w 1981 roku w Puławach. Aktualnie mieszkam w Lublinie, gdzie razem z żoną wychowujemy rocznego Adasia. Oczko w głowie całej rodziny.

Od małego interesowałem się sportem, aż pewnego majowego deszczowego poniedziałku moje oko w kiosku przykuło wydanie specjalne Sportu poświęcone sezonowi 1991 F1. Gazetę od razu zakupiłem i pochłaniając kolejne strony złapałem bakcyla. Wówczas telewizja publiczna jeszcze w kilku wejściach antenowych transmitowała wyścigi F1. Ale po kilku miesiącach „kochana” TVP dała sobie spokój z pokazywaniem F1. Na szczęście w odwodzie była telewizja satelitarna. Wtedy F1 była dostępna na Eurosporcie i RTL. I tak słuchając wywodów po angielsku i niemiecku, wspomagając się wycinkami z różnych gazet – z Przeglądem Sportowym włącznie, który w tamtych czasach co środę publikował na dwóch stronach relacje z wyścigów IndyCar i F1, doprawiając je artykułami o historii i wiadomościami, powiększałem swoją wiedzę.

Wraz z pojawieniem się internetu zyskałem dostęp do skarbca wiedzy, którą chętnie chłonąłem. Wtedy jeszcze forix był bezpłatny, co wykorzystałem kopiując wszystkie rzeczy, najpierw na dyskietki [w sali informatycznej], a potem na przenośny dysk. Takie to były czasy. Gdy w grudniu 2001 roku miałem już w domu stałe łącze internetowe, zacząłem szukać fajnych for, na których mógłbym się uczyć, konfrontować swoją wiedzę i wymieniać poglądami na aktualne tematy.

Po jakimś czasie na dłużej zadomowiłem się na portalu F1Ultra.pl. Po trzech latach pisania na Ultrze w styczniu 2005 roku odpowiedziałem na informację o naborze do redakcji i tak zostałem do końca czerwca 2015 roku. Już pod koniec lipca 2005 roku zostałem mianowany zastępcą redaktora naczelnego, by po kilku miesiącach zostać redaktorem naczelnym odpowiadającym za część merytoryczną serwisu.

Przez tych ponad 10 lat napisałem ponad 17 tysięcy wiadomości, a drugie tyle przeredagowałem z lepszym i gorszym skutkiem 🙂 Przez tę ponad dekadę dane mi było się spotkać i współpracować z wieloma wspaniałymi osobami, z którymi  udało mi się spotkać także w realu. Był czas, że F1Ultra.pl przeżywała prawdziwe oblężenie czytelników, a ludzie nie nadążali z czytaniem wiadomości. Przez ponad 4 lata nie było dnia bez newsa, co jest ewenementem w skali europejskiej, jak nie światowej. Ale wraz z kontuzją Roberta Kubicy, ‚starzeniem się’ redakcji i innych rzeczy, o których z szacunku do pewnych osób nie będę pisał, zapał opadał i zmniejszała się liczba newsów. Stało się tak, że przez ostatnie dwa lata prowadzenie strony spadło praktycznie na moje bary. A że i na mnie przyszło powiększenie rodziny, więc musiałem skupić się na innych rzeczach, aniżeli stałe pisanie, co w przypadku prowadzenia strony, jest dla niej zabójstwem.

Z końcem czerwca 2015 roku zrezygnowałem z pisania dla F1Ultry.

W czasie prowadzenia serwisu F1Ultra.pl udało mi się w latach 2006-08 we współpracy z wydawnictwem Videograf II napisać i wydać trzy książki o tematyce F1. Pierwsza z 2006 roku to album pod tytułem ‚Pierwszy Polak w F1’, który był poświęcony debiutanckiemu sezonowi Roberta Kubicy w F1. Kolejne dwie publikacje to unikatowe na polskim rynku Skarby Kibica poświęcone sezonowi 2007 i 2008. Dziś te pozycje można spotkać na allegro czy ebayu.

Może kiedyś będzie mi dane coś jeszcze wydać, ale póki co postanowiłem zająć się prowadzeniem bloga. Moim zamiarem jest stworzenie bloga, który będzie połączeniem serwisu internetowego z subiektywnymi opiniami na tematy około Formułowe.

W F1 kibicuję ekipie Williams, a moim ulubionym kierowcą jest Ayrton Senna, i to się już nie zmieni. Stąd też moja ksywa, która jest zbitką mojego imienia i nazwiska słynnego Brazylijczyka.

To tyle. Życzę wielu ciekawych przeżyć z moimi dziełami 😉

Pozdrawiam

Rafał Pawłowski

Kontakt ze mną: rafsen@interia.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: